А давайте поговоримо про ті гроші, якими ми користуємося щодня. Розглянемо, чи є старі, порвані купюри і зіпсований гроші платіжним засобом, а також де і як їх можна поміняти.

        Отже, для початку визначимося, що таке старі і зіпсовані банкноти, які з них є платіжними, а які - неплатіжними. Платіжні купюри - це ті банкноти, які не втратили свою платоспроможність і можуть вживатися як платіжний засіб. Неплатіжні купюри - це ті банкноти, які з якихось причин втратили свою платоспроможність і не можуть вживатися як платіжний засіб.

        Так само розділяють банкноти на придатні і старі. Якщо з першими все зрозуміло, то про другі ми поговоримо точніше. Старі купюри - це банкноти, які можуть прийматися як платіжний засіб за свою реальну вартість, але при попаданні в банк вилучаються з обігу, як прийшли в непридатність, і утилізуються. Такі гроші мають свої ознаки:

  • Забруднення однієї або обох сторін купюри більш ніж на 8-10%;
  • Надрив купюри більш ніж на 5-10 мм. або склеювання;
  • Наявність в купюрах отворів від 3-4 мм.;
  • Сторонні написи і штампи, які ускладнюють визначення платоспроможності купюри;
  • Відсутність одного або більше країв купюри, що призводять до зміни її ширини або довжини;
  • Обпалені, випрані, вигорілі на сонці купюри;
  • Надмірна потертості і зношеності купюри.

       Тим більше на сьогоднішній день ми часто користуємося терміналами, щоб поповнити рахунок або провести оплату за своїм кредитом. І впадати в паніку, якщо бачите пошкоджену купюру у себе в гаманці не варто. До обміну приймаються старі купюри, що зберегли 55 і більше відсотків своєї площі. Іншими словами, у вас не мають права не прийняти надірвану, склеєну або сильно потерту купюру. Крім того, ви маєте повне право обміняти таку купюру на придатну в будь-якому банку без додаткових комісій.

      dengi 03

dengi 02