На сьогоднішній день, люди вже навчилися брати гроші в кредит, але погано уявляють собі всю картину, на якій видно буде всі їх фінансові гріхи, хоча вираз "кредитна історія" чули майже всі.
             
Дуже часто можна зустріти клієнтів, які хочуть взяти кредит, але не можуть. Банки відмовляють без пояснення причин. Тому, що у кожного банку своя кредитна політика і вимоги до позичальника, але цілком може бути, що людина зіпсував свою кредитну історію сам, не замислюючись про це.

Основні факти про кредитну історію:
1. Кредитна історія - це відомості не тільки про прострочені, але і вчасно погашені (і ті що погашаються) кредити. Суми, які ви знімаєте з кредитної картки, а потім повертаєте на картковий рахунок, теж відображаються в цих записах.
2. Погашення простроченого позики НЕ ЗНИЩУЄ кредитну історію, вона зберігається протягом 15 років після скоєння останнього платежу. Тобто, якщо ви погасили кредит, але продовжуєте користуватися кредитною карткою, ваша історія буде живіша за всіх живих.
3. Кредитна історія зберігається не тільки і не стільки в тому банку, в якому ви брали кредит або отримували карти. Вона передається в централізовані сховища, найвідомішим з яких є Національне бюро кредитних історій.
Саме тому, що інформація зберігається централізовано, приховати свої непроплати, просто змінивши банк, місто або навіть регіон, неможливо. Зміна паспорта або прізвища теж не допомагає - гнучкі алгоритми пошуку в банківських системах дозволяють прив'язати нові дані до вже наявних.
4. Ваша кредитна історія - не таємниця для вас. Ви маєте право отримати відомості про неї коли завгодно і скільки завгодно раз. Правда, безкоштовно вам нададуть їх один раз на рік, за інші запити доведеться заплатити.
5. Як виправити погану кредитну історію? Це можливо тільки в тому випадку, якщо в ній містяться помилки з вини банку. Тоді потрібно писати заяву в банк і вимагати внесення змін. Якщо історія погана з вашої вини, то внести виправлення неможливо, можна тільки спробувати виправитися, своєчасно погашаючи новий кредит.
6. Хто дасть кредит людині з поганою кредитною історією? Деякі банки працюють з такими позичальниками, але відсоток по кредиту не здасться вам гуманним. Візьміть невелику суму, загасіть її вчасно, тоді наступний договір може містити більш привабливі умови.
7. Чи законно таке зберігання персональних даних? Так, законно. Воно регулюється законом "Про кредитні історії".
                   
Тому ставтеся до будь-якого використання чужих грошей (будь-то невеликий кредит в банку, оплата кредитною карткою або покупка чого-небудь в розстрочку) з акуратністю. Цілком можливо, що в майбутньому, коли вам терміново знадобляться гроші для невідкладних потреб або вирішення квартирного питання, ви не зможете їх отримати через халатне ставлення до дрібних кредитів сьогодні.

                   У ТОВ "Мікрокредит" знаходять лояльний підхід до клієнтів з поганою кредитною історією, дізнаються з якої причини були прострочення і як не допустити цього в майбутньому. Фінансова організація ставить на перше місце співпрацю з клієнтами на довгостроковій основі. Кожен клієнт має право користуватися послугами нашої компанії неодноразово.