1. 2 вересня 1996 року в Україні з'явилася національна валюта - гривня.

2. Слово «гривня» є похідним від «грива». Історія дає чимало згадок про манеру носити золотий гривень,

6що представляв собою скріплені дротом золоті пластинки, зазвичай круглої форми, нерідко використовуються в якості платіжного засобу.

3. Символ гривні представляє собою рукописний варіант кириличної літери "г" з двома горизонтальними рисками, що символізують стабільність, як і в знаках інших валют, наприклад ¥ або €. Символ гривні - ₴, практично ідентичний символу давньоримської вагової одиниці - Димид (половини секстули). Різниця лише в кількості горизонтальних рисочок: у знака гривні їх дві, у давньоримської одиниці ваги - одна.

4. Курс НБУ на момент введення в обіг гривні становив 1,76 гривні за долар США (тобто 176 000 купонів).

5. Швейцарські фінансисти визнали українську гривню найкрасивішою валютою в світі. Таке рішення прийнято за підсумками щорічного засідання комісії з питань естетики Міжнародного фінансового банку.

6. Український грошовий знак номіналом в 1 гривню має дев'ять видів: 4 банкноти і 5 різновидів монет. Такого немає ні в кого в світі.

Однак в побуті зустрічаються тільки три різновиди - світло-жовта купюра і дві монетки з декорованою одиницею і зображенням князя Володимира.

7. Крім проблем зі створенням національної валюти, відповідальні особи довго не могли придумати, як назвати дрібну розмінну монету. Варіанти «крок», «сотий» або «різана» в результаті вирішили замінити звичне для людей слово «копійка».

8. На купюрах можна знайти автографи п'яти глав Національного банку України. Свої підписи на гривні поставили Володимир Матвієнко, Вадим Гетьман, Віктор Ющенко, Сергій Тігіпко та Володимир Стельмах. Найбільш поширеними є банкноти з розписом Стельмаха. На другому місці йде підпис Тігіпко. Автографи інших глав Нацбанку рідкість, так як купюри, видрукувані до 2003 року, вивели з обігу.

На сьогоднішній день самий простий, зручний і вигідний кредит у гривні можна взяти в ТОВ "Мікрокредит", до 5000грн. при першому зверненні, без довідки про доходи та поручителів.