У цього найдавнішого і найголовнішого християнського свята безліч цікавих особливостей і традицій, про які, насправді, мало хто знає....
Саме слово «пасха» походить з єврейської мови, де воно звучить як «песах», і перекладається як «вихід», «перехід». У цей день дозволяється будьПасха 2-кому дзвонити в церковні дзвони. А основним кольором Пасхальної писанки є червоний. Хоча у теперішній час писанки роблять найрізноманітніші. Цікавим фактом є те, що найстаріша паска в світі була спечена у Страсну п’ятницю в 1821 році. Дивно, що паска не тільки не запліснявіла за стільки років, але і пахне як свіжа. Більш того, на ній чітко збереглося зображення хреста, який зробив пекар під час випічки. Паску дуже дбайливо зберігають, виділивши їй місце у спеціальній коробочці. Знавці вражені настільки дивовижною здатністю паски не псуватися стільки років. А найбільша писанка знаходиться на території Канади, в містечку Вегревілль, розташованому на схід від Едмонтона. Його довжина становить 8 м, а ширина – 5 м. Ця «писанка» вагою близько 2270 кг зроблена з уламків літаків. Виготовили цей пам’ятник на згадку про тих українців, що першими приїхали до Канади.

Але головним є те, що Воскресіння Ісуса Христа – це подія, яка змінила розвиток та життя всього людства. Адже Син Божий своєю смертю та воскресінням надав усім людям надію на вічне життя. Це символ перемоги над гріхами та над смертю.

А тому, у цей світлий день Великодня ми хочемо побажати Вам, насамперед, Божого Благословіння, сімейного благополуччя, добра, щастя, достатку та процвітання. Нехай у Ваших душах завжди буде весна!