Ви позичальник, і час від часу користуєтесь кредитами! Але одного разу звернувшись за коштами Вам відмовили у кредиті і похід до фінансової установи закінчився невдачею? Можливо, причиною такого рішення стала Ваша погана кредитна історія. Сьогодні ми хочемо роз'яснити що таке кредитна історія та кредитний рейтинг, звідки вона береться і що робити, якщо Ви потрапили до “чорного списку”.credit history new

Кредитна історія — це інформація щодо Ваших кредитів та дисципліни їх погашення, яку БКІ (Бюро кредитних історій) отримує від партнерів: банків, фінансових установ, страхових та лізінгових компаній, кредитних спілок та інших фінансових інститутів. Тому, якщо Ви хоч раз брали кредит з великою ймовірністю на Вас заведено персональну справу позичальника.

В такому досьє позичальника зазначається інформація про взятий кредит: сума кредита, де брали і коли, терміни користування, під який відсоток отримана позика, наскільки чітко виконувався графік платежів, чи погашений кредит у необхідний термін, розмір заборгованості (якщо є) і кількість прострочок. Якщо Ви користувались послугами декількох банків чи фінансових установ, тоді Ваше досьє накопичується і буде містити всі позики, котрими Ви користувались, або користуєтесь. Тому при звернені до фінансової установи, особливо вперше, буде робитись запит в БКІ, щоб переконатись у Вашій благонадійності. Від того, яка у Вас була кредитна історія (погана чи хороша) залежить, чи видадуть Вам кредит, чи ні. Якщо ж у Вас виникали декілька прострочень, на невеликі терміни, це не може категорично вплинути на Вашу кредитну історію. Треба розуміти, що при розгляді кредитної історії враховується цілий ряд факторів: кількість прострочених кредитів одночасно, на які суми, чи клієнт намагається вийти з цього положення, чи були проведенні реструктуризації по кредиту... І тільки з'ясувавши всі фактори, буде прийнято рішення.

Кредитний рейтинг — це процедура оцінки фінансової спроможності особи, для виявлення можливих ризиків. Він тісно пов'язаний з кредитною історією. Багато банків і фінансових установ самостійно прораховують Ваш кредитний рейтинг, і Ви, можливо, про це і не знаєте. На Ваш кредитний рейтинг впливає кількість кредитів в даній фінансовій установі, кількість вже завершених кредитних договорів, якість погашення кредиту, наявність депозитів, карток для виплат, тощо.

ТОВ “Мікрокредит”, як і більшість банків і фінансових інститутів користуємось послугами БКІ. Проте для нас ніколи Ваша кредитна історія не була основою для прийняття рішення. Головне, Вам бути чесними і розповідати причину тієї чи іншої заборгованості (якщо вони є). Адже електронні дані не можуть розповісти істину причину прострочок. Ми завжди намагаємось разом з Вами шукати вихід з ситуації і підбирати оптимальні варіанти в кредитуванні. І якщо Вам повідомили, що у Вас є непогашені кредити, або прострочки, не треба впадати у відчай, тому що деякі фінансові установи можуть просто забути подати дані, що Ви вже закрили свої зобов'язання. До того ж, Ви завжди можете поцікавитись власною кредитною історією в БКІ, та виправити ситуацію, якщо Ваші дані не відповідають дійсності. Тож, бажаємо Вам бути найбажанішим клієнтом будь-якої організації!