kredutyvannyaВи хоча б раз замислювались над тим, що саме нам дає кредитування. Ситуація, яка складається в країні налаштовує одних на те, що кредити — це зло, а інші вбачають в кредитах можливість перекрити фінансову прогалину. Ми вирішили на прикладі Японії довести, що кредити — це правильне фінансове вирішення певних проблем. Висновки робіть самі.

Японія в 90-их роках потрапила в економічну кризу, котра проіснувала аж десять років. Спочатку все виглядало не так страшно. Всі сподівались, що це явище тимчасове, та економіка Японії швидко встане з колін, та розпочне знову зростати. Але, не так склалося, як гадалося, і економіка Японії занепадала.

Оскільки, в той час всіма використовувались ідеї монетаризму, Японія також почала використовувати їх для відновлення економіки. Одним із рішень була політика інфляційного таргетування, де відсоткові ставки рухались відносно рівня інфляції. Проте, економіка зіштовхнулась з дефляцією, то вони почали зі зниження відсоткових ставок. Але, цікавим є те, що коли Банк Японії знизив ставку до 0%, то з'ясувалось, що банкам гроші не потрібні. Точніше, Банки просто не знали, що з ними робити. Раніше банки кредитували лише “свої” корпорації. Цей вид взаємовідносин в Японії називають “кайрецу”. Об'єми безнадійних кредитів, котрі видавались своїм корпораціям були настільки великі, що банки просто не хотіли їх кредитувати. Бо ризикувати ніхто не хотів, та й не виправдані такі ризики. А споживче кредитування в Японії не розвинуте. І ті кошти, котрі мали бути направлені на розвиток економіки так і залишились не використаними.

Що дає нам кредитування? Якщо це кредитування бізнесу, кошти використовуються на розвиток виробництва, створення робочих місць, і до прибутку та зростання заробітних плат. Це кошти, котрі вливаються знову в економіку, що збільшують обсяг споживання. Якщо це розширення, то закупівля товарів, обладнання, котрі в свою чергу також стимулюють розвиток економіки. Тобто кошти, створюють знову кошти, і їх обсяги залежать від обігу та правильного економічного використання. Але вони повинні працювати в реальному секторі. І для цього просто необхідно, щоб працювало кредитування.

Феномен з яким зіштовхнулась ЯпонІя, коли кошти не пішли в кредитування реального сектору, а залишились всередині банківської системи, отримав назву “пастка ліквідності”. Її помітив Кейнс в період Великої депресії, коли в схожу ситуацію потрапили США. Тоді кошти мали піти в реальний сектор кредитування із банківської сфери за допомогою кредитування. Але цього не трапилось, бо було мало кредитоспроможних позичальників.

Поточну ситуацію в економіці нашої країни теж можна назвати “пасткою ліквідності”. Після проведення політики інфляційного таргетування НБУ спромоглось знизити рівень інфляції. Було б логічно, зараз розпочати кредитування реального сектору. Але поки що, кошти так і зосереджені всередині банківської системи. Розмови про кредитування, так і залишаються розмовами.

ТОВ “Мікрокредит” завжди діє. Ми кредитуємо всі верстви населення, тому що кредитування має багато переваг. Спробуйте і Ви!